Facebook Image

בלוג פורום אדריכלים

ספט18

ישיבת העבודה של צוות האכיפה של פורום אדריכלים צעירים

Categories // בלוג פורום אדריכלים

ישיבת העבודה של  צוות האכיפה של פורום אדריכלים צעירים

הצוותים של פורום אדריכלים צעירים ממשיכים לעבוד!
--
אמש התקיימה פגישת עבודה של צוות האכיפה של הפורום על מנת לגבש אסטרטגיה לטיפול בכל נושא המתחזים. מדובר באחת הבעיות החמורות של המקצוע כאשר הפגיעה היא בעיקר באדריכלים הצעירים הנאלצים להתמודד על עבודות קטנות מול אלפי מתחזים. פגיעה נוספת היא במזמיני העבודה שלרוב אינם מודעים לכך שלאדם שמתכנן עבורם אין את ההכשרה המצופה מאדריכל. לצערנו כל גורמי האכיפה האמונים על הנושא אינם פועלים למיגור התופעה
--
עדכונים נוספים על הטיפול בנושא המתחזים אפשר למצוא כאןhttp://goo.gl/oB1voN

יול08

קורסי קיץ בהנחות משמעותיות לחברי פורום אדריכלים צעירים

Categories // בלוג פורום אדריכלים

קורסי קיץ בהנחות משמעותיות לחברי פורום אדריכלים צעירים
פורום אדריכלים צעירים מארגן לכם קורסי קיץ בהנחות משמעותיות לחברי הפורום.
מספר המקומות מוגבל.

1. ריינו: 
קורס RHINO הינו קורס יסודות אשר מוכוון להקנות הבנה וסדר בתכנה. במהלך הקורס יחשפו המשתתפים לאופן המידול היחודי שהתכנה מציעה וכן בהבנה יסודית אודות האופן שבו נכון לעבוד בה. יושם דגש על תוצאה זהה דרך מספר דרכים ובחינתם, כדרך פדגוגית להבנת מכלול הפעולות שתכנה זו מסוגלת לבצעה. 

2. גראסהופר: 
קורס GRASSHOPPER הינו קורס יסודות אשר מוכוון להקנות הבנה בסיסית אך יסודית באופן שבו פועלת תכנה יחודית זו, בדגש על מתודולוגיה נכונה . במהלך הקורס יחשפו המשתתפים לדרך התכנון הפרמטרי שהתכנה מציעה וכן בהבנה יסודית של קונספטים מרכזיים בעולם זה. כאשר, יושם דגש על תוצאה זהה דרך מספר דרכים ובחינתם, כדרך פדגוגית להבנת מכלול הפעולות שתכנה זו מסוגלת לבצעה. 

3. הדמיות VRAY לסקטצ'אפ:
V-Ray הוא Plug-in (תוסף) מקצועי המותקן על גבי תוכנת הסקצ'אפ ומאפשר לשדרג את הדמיות הסקצ'אפ הבסיסיות ולהפוך אותן לריאליסטיות, מרשימות ומוכרות. הקורס מתאים הן למשתמשים חדשים שמעולם לא עבדו עם התוכנה והן למשתמשים וותיקים אשר רוצים להשתדרג ולעבוד בצורה נכונה, חכמה ומקצועית.

להרשמה ומידע נוסף:
יונ22

הוותק הנדרש מאדריכלים מאמנים ירד באופן סמלי בלבד מעשר לשמונה שנים. תגובת פורום אדריכלים צעירים: השינוי אינו מספק.

Categories // בלוג פורום אדריכלים

בעקבות המחאה של פורום אדריכלים צעירים: הוותק הנידרש על מנת להפוך לאדריכל מאמן ירד מעשר לשמונה שנים. 
מועצת ההנדסה והאדריכלות אישרה בישיבתה האחרונה את השינוי בוותק המאמנים. למעשה מדובר בשינוי מינורי שלהערכתנו לא ישנה את כמות ופיזור המאמנים באופן משמעותי (השינוי היה צפוי ודווח בפורום כבר לפני מספר חודשים). 

השינוי מהווה צעד קטן (מדי) בכיוון הנכון אך רחוק מלפתור את הבעיות העיקריות בסוגיית המאמנים: פיזור המאמנים וכמות המאמנים העוסקים בכל הדרישות לאימון. נכון להיום קיימים 553 מאמנים כאשר 48% מהם במחוז תל אביב וכ-60% מהם אינם עוסקים בכל הדרישות לאימון (כל הנתונים כאן:http://goo.gl/mab5GW).

השינוי בוותק המאמנים מצטרף להישג הקודם של הפורום שהביא להכרה בשירות מילואים וחופשת לידה כחלק מתקופת ההתמחות. בשני המקרים במדובר בשינויים בכיוון הנכון אבל ללא ספק מדובר בשינויים שאינם מספקים ואינם פותרים את הבעיה.

המאבק נמשך ללא שינוי, אתם מוזמנים להצטרף.
יונ17

דיון על נשים בהתמחויות בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת

Categories // בלוג פורום אדריכלים

הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בכנסת: ביוזמת התאחדות הסטודנטים בישראל ולרגל יום הסטודנט הלאומי התקיים דיון על חופשת לידה במהלך התמחויות. ייצגו את פורום אדריכלים צעירים: נטע ברונר דוברת הפורום יחד עם האדריכלים עדי גוב וליאור בורטנשטיין (אורח מיוחד: נדב הקטן).

כזכור, עד לפני מספר חודשים חופשת לידה ושירות מילואים לא נספרו כלל כחלק מהתקופה המחויבת בהתמחות לאדריכלים. בעקבות פעילות פורום אדריכלים צעירים יחד עם העמותה למען משרתי המילואים שונו התקנות וכיום ישנה הכרה חלקית בחופשת לידה ובשירות מילואים. אנו ממשיכים במאמצים להביא להכרה מלאה ללא התניות ומגבלות כפי שמקובל בהתמחויות אחרות.
 
לצפיה בדיון המלא: http://goo.gl/o8ycVb
 
 
יונ14

מפת המאמנים לרישוי באדריכלות - איפה הכי קל למצוא משרד מאמן ואיפה אין שום סיכוי למצוא מקום להתמחות?

Categories // בלוג פורום אדריכלים

פעילי פורום אדריכלים צעירים יצרו מפה אינטראקטיבית מתעדכנת המתארת את פיזור המשרדים המאמנים בישראל. 
 
מניתוח הנתונים עולה כי מחוץ למרכזי הערים הגדולות כמעט ולא ניתן למצוא מקום להתמחות וכי רוב המאמנים אינם מאפשרים התמחות מלאה. מתוך 553 המשרדים המאמנים הקיימים בישראל 193 ממוקמים בתל אביב (35%). בבאר שבע, בירת הנגב, פועלים ארבעה משרדים מאמנים בלבד, בראשון לציון, העיר הרביעית בגודלה בישראל פועלים שבעה משרדים מאמנים ובאשדוד, העיר החמישית, פעילים ארבעה משרדים בלבד. 
 
עוד עולה מהנתונים כי רק 21% הן מאמנות (119 נשים לעומת 434 גברים), וכי 60% מהמשרדים המאמנים אינם עוסקים בכל התחומים הנדרשים להתמחות ולמעשה משמשים כמאמנים חלקיים בלבד. מתוך רשימת המאמנים המפורסמת ע"י משרד הכלכלה 4 מאמנים אינם פעילים: 2 נפטרו, אחד איננו פעיל ואחד נוסף עומד לרצות מאסר ארוך בגין מעורבותו בפרשת הולילנד.
 
מיקום המשרדים המאמנים לפי מחוזות של משרד הפנים:
תל אביב: 269 משרדים.
חיפה: 77 משרדים.
מרכז: 65 משרדים.
ירושלים: 61 משרדים.
צפון: 36 משרדים.
דרום: 17 משרדים.
יהודה ושומרון: משרד אחד בלבד.
(לא פעילים או חסרים: 27 משרדים).
 
איסוף הנתונים בוצע ע"י פעילי פורום אדריכלים צעירים: עידית מן, חגי רבי, ידיד חדד, ענת וקסלר, ליה בן הרוש, טליה לוי, יותם בן חור, שירי שבתאי וגיא ניר. מיחשוב וטיוב הנתונים: ויקטור אבקסיס ושרוליק ביטון.
 
 
מאי26

התאחדות הסטודנטים הארצית ופורום אדריכלים צעירים מתנגדים לתכנית הלימודים החדשה של הטכניון ולהארכת מסלול ההסמכה לאדריכלים בשנה נוספת

Categories // בלוג פורום אדריכלים

הטכניון הגיש למל"ג בקשה לשינוי תכנית הלימודים בארכיטקטורה. על פי ההצעה החדשה תכנית הלימודים תורכב מתואר ראשון כללי שיארך 4 שנים ומתואר שני מקצועי שיארך שנתיים נוספות.
 
פורום אדריכלים צעירים והתאחדות הסטודנטים מתנגדים לתכנית החדשה מכיוון שמשמעות ההצעה היא הארכת מסלול ההכשרה לאדריכלים בשנה נוספת.
 
בישיבת ועדת המשנה האחרונה של המל"ג הוחלט בעקבות ההסתייגויות לא להביא את התכנית החדשה להצבעה במליאת המל"ג והטכניון התבקש לערוך שינויים בתכנית ולהתאימה לתכניות לימודים מקבילות.
 
מצורף נייר העמדה המשותף להתאחדות הסטודנטים הארצית ולפורום אדריכלים צעירים.
 
נמשיך לעדכן,
 
צוות הפורום 
אפר07

שישה חברי כנסת בפניה למשרד הכלכלה: 'טפלו בכשלים החמורים בבחינת הרישוי לאדריכלים

Categories // בלוג פורום אדריכלים

חברי הכנסת שולי מועלם, אילן גילאון, תמר זנדברג, יוני שטבון, חיליק בר וסתיו שפיר פנו למשרד הכלכלה בדרישה לטפל בכשלים החמורים שהתגלו בבחינת הרישוי לאדריכלים שהתקיימה לפני חודש (5.3.14). חברי הכנסת פנו למשרד הכלכלה בעקבות פניות שקיבלו מפורום אדריכלים צעירים המנהל את המאבק מול משרד הכלכלה לשינוי הליך ההתמחות לאדריכלים.

עשרות נבחנים פנו אל חברי הכנסת בתלונה כי בחינת הרישוי השנתית שהתקיימה בחודש שעבר היתה רצופת כשלים וכי לא ניתן היה להיבחן באופן ראוי. בין היתר הנבחנים נשאלו שאלות בנוגע לנושאים שלא הוגדרו בחומר לבחינה, התקיימו הפרעות בלתי פוסקות מצד צוות המשגיחים, היתה נוכחות דלה של שני בוחנים מקצועיים בלבד שנדרשו לתת מענה לכ-250 נבחנים, וכי התנאים הפיזיים בהם התקיימה הבחינה היו ברמה נמוכה מאוד (כגון שולחנות לא תקניים ורופפים וכיסאות פלסטיק 'כתר' עליהם נאלצו הנבחנים לשבת קרוב לעשר שעות). כמו כן, נוהל הערעור על בחינת הרישוי שפורסם ע"י משרד הכלכלה נוגד את תקנות הרישוי ואינו מאפשר ערעור על כל חלקי הבחינה.

בחינת הרישוי לאדריכלים מתקיימת אחת לשנה בלבד, אורכת 10 שעות (כולל הפסקה בת שעה), ועלות ההרשמה לבחינה היא 891 ש"ח - מחיר גבוה משמעותית מרוב בחינות הרישוי בישראל. על מנת לגשת לבחינת הרישוי נדרשים האדריכלים הצעירים להשלים חמש שנות לימוד באקדמיה ולפחות שלוש שנות התמחות תחת דרישות מחמירות.

חברת הכנסת שולי מועלם, הבית היהודי: "אי הסדרים בהליך הבחינה מעלה חשש לשרירותיות וחוסר תשומת לב לפרטים בהכנתה ובקיומה. אי התאמות בין פרסומי הרשם והמציאות בה נתקלו הנבחנים היא בבחינת "אל תעשה", אנו מדברים על דור העתיד של בוני ארץ ישראל, ואל לנו לאפשר פגיעה כלשהי בהם, יחד עם חוסר פשרות על מקצועיות ואיכות, בדיוק מתוקף תפקידם."

חבר הכנסת אילן גילאון, מר"צ: "יש חשש כבד לאיכות הבחינה, ויכולתה לבחון את הכשרת האדריכלים. יש להבטיח את איכות הבחינה ולהתייחס למתואר מעלה בעת בדיקת הבחינות ושכלול הציונים."

חברת הכנסת תמר זנדברג, מר"צ: "שורת הבעיות הללו בהליך הבחינה מעלה חשש כבד לרשלנות ושרירותיות בהכנתה ובקיומה. אין לאפשר פגיעה כלשהי בנבחנים כתוצאה מכשלים אלו ויש לבצע את כל הנדרש והאמור לעיל כדי לוודא את קיומו של מנגנון שירפא את הפגמים הרבים שנפלו בבחינה."

חבר הכנסת יוני שטבון, הבית היהודי: "יש לבצע הליך הסקת מסקנות מחמיר מול כל הגורמים האחראיים למצב שנוצר על מנת להבטיח שתקלות מעין אלו לא ישנו בעתיד. על מנת שתשמר השקיפות נדרשת מעורבות נציגי פורום אדריכלים צעירים בכל ההחלטות בסוגיה זו."

חבר הכנסת חיליק בר, מפלגת העבודה: "יש להבטיח כי בחינות הרישוי הבאות יערכו בתנאים הולמים, אשר יאפשרו לנבחנים להביא לידי ביטוי את יכולותיהם. יש לציין כי תנאים לא הולמים אלו התקיימו על אף אגרת הרישוי הגבוהה 891ש"חשהנבחנים נאלצו לשלם."

 

חברת הכנסת סתיו שפיר, מפלגת העבודה: "בחינת הרישוי לאדריכלים הינה תחנה אחרונה בהליך הכשרה ארוך, מאתגרומפרך, אשר כמעט ואין שני לו בהליך ההכשרה למקצועות מקבילים. בתהליך זה נדרשים התלמידים ללימודים אקדמייםשל חמש שנים ולאחר מכן לתקופת התמחות ארוכה בתשלום מועט, הלימודים וההתמחות הינם אינטנסיביים מאוד וכמעטשלא מאפשרים לתלמידים לעבוד למחייתם במקביל, לאור כל אלו, מצופה כי בחינת הסיום תיערך באופן תקין ולא תערים קשיים נוספים על ההליך הארוך בלאו הכי."

לקריאת כל המכתבים: לחצו כאן

צוות פורום אדריכלים צעירים ממשיך לעקוב ולטפל בנושא. עדכונים יפורסמו בהמשך.

 

מרס18

ישיבת צוות 17/3/2014 - 'האדריכלים הצעירים יוצאים למלחמה'

Categories // בלוג פורום אדריכלים

ישיבת צוות 17/3/2014 - 'האדריכלים הצעירים יוצאים למלחמה'
אמש קיימנו ישיבת צוות נוספת בה תיאמנו את הצעדים הבאים במאבק. לא ניתן עדיין לפרט, אך ניתן לומר שמדובר בצעדי מחאה משמעותיים. 
בתזמון מדהים, פורסמה הבוקר כתבה של קשת רוזנבלום על מאבק פורום אדריכלים צעירים במוסף גלריה של 'הארץ' תחת הכותרת: האדריכלים הצעירים יוצאים למלחמה (לכתבה - כאן).
 
כפי שפרסמנו מוקדם יותר החודש, בעקבות אכזבתנו מתוצאות ההדברות עם משרד הכלכלה ומכיוון שהשינויים המוצעים אינם מספקים (הורדה קלה בותק המאמנים, שתי בחינות בשנה, קמפיין גיוס מאמנים) הוחלט לצאת למאבק ציבורי משמעותי. שוב מתברר שאין מי שידאג לאדריכלים הצעירים ושרק אנחנו יכולים לדאוג לעצמנו. צוות הפורום מתאם בימים אלו את פעולות המחאה יחד עם התאחדות הסטודנטים ויתר הגורמים המלווים אותנו. עדכונים בהמשך.
 
רישום הפורום כעמותה: חברי צוות הפורום קיבלו החלטה לרשום את פורום אדריכלים צעירים כעמותה מסודרת. מכיוון שכל העמותות והארגונים המייצגים אדריכלים סרבו להצהיר על עמדה ברורה ורשמית התומכת במאבק האדריכלים הצעירים ונגד תנאי ההתמחות הנוכחיים ומכיוון שאנו רואים בחלקם כאחראים למצב הירוד בו נמצא המקצוע, החלטנו לפעול להקמת גוף ייצוגי חדש במטרה להסדיר ולקדם את המקצוע בכל ההיבטים. הרישום יתקיים בשבועות הקרובים וההצטרפות תיפתח מיד לאחר מכן. אנחנו מקווים שכל חברי הפורום יצטרפו באופן רשמי לעמותה החדשה, ייקחו בה חלק פעיל ויתמכו במאמץ לקידום ולהסדרת המקצוע. 
 
עדכון - הכשלים בבחינת הרישוי: בעקבות פניית הפורום חברי הכנסת שולי מועלם, אילן גילאון ותמר זנדברג שלחו מכתבים חריפים לרשם המהנדסים והאדריכלים בדרישה לטיפול מיידי בכשלים שהתגלו בבחינה האחרונה. דרישת פורום אדריכלים צעירים וחברי הכנסת היא למתן ניקוד מלא לכל השאלות על נושאים מחוץ לחומר, מתן ניקוד נוסף על החלק המעשי בעקבות תנאי הבחינה הבלתי נאותים, מתן אפשרות ערעור על כל חלקי הבחינה כפי שמגדירות התקנות וביצוע תחקיר מקיף והסקת מסקנות אישיות נגד כל המעורבים במחדל על מנת שהכשלים לא יחזרו על עצמם בבחינה הבאה. נמשיך לעדכן (כל המכתבים - כאן).
 
חברות וחברים, תמשיכו לתמוך, לשתף ולקחת חלק פעיל במאבק. 
זה תלוי בכל אחת ואחד מאיתנו, אין מישהו אחר, ואנחנו חייבים לקחת אחריות.
 
צוות הפורום
 
מרס05

בחינת הרישוי 2014 - פעילי הפורום הגיעו לאולם הבחינה וחילקו דפי עזר (ושוקולד) לנבחנים

Categories // בלוג פורום אדריכלים

בחינת הרישוי 2014 - פעילי הפורום הגיעו לאולם הבחינה וחילקו דפי עזר (ושוקולד) לנבחנים
פעילי פורום אדריכלים צעירים הגיעו היום לאולם שבו התקיימה בחינת הרישוי על מנת לברך את הנבחנים ולעודד אותם לקראת הבחינה שאורכת 10 שעות (!).
הפעילים חילקו לנבחנים שוקולדים ודפי עזר שימושיים והתקבלו בהערכה רבה על ידי הנבחנים. 
חברי צוות הפורום מאחלים בהצלחה לכל הניבחנים ומקווים שאחוז העוברים יהיה גבוה כפי שהיה בבחינות הקודמות (מעל 90%).
 
תודה ענקית לפעילי הפורום שעומדים מאחורי היוזמה: חגי רבי, עידית מן, גיא ניר, שיר טלאור וענת וקסלר.
 
הכשלים בבחינה: 
מיד לאחר הבחינה העלו הנבחנים טענות קשות על כשלים בתוכן הבחינה ועל התנאים הפיזיים בהם היא התקיימה.
חברי צוות הפורום מטפלים בכל הטענות ומפעילים את כל הלחצים האפשריים על מנת לשמור על זכויות הנבחנים ולוודא שכשלים כאלה לא יחזרו בעתיד. 
עדכונים יפורסמו בהמשך.
 
 
 
 
 
 
פבר19

ישיבת צוות 18/2/2014 - מכינים את השלב הבא

Categories // בלוג פורום אדריכלים

ישיבת צוות 18/2/2014 - מכינים את השלב הבא
אמש קיימנו ישיבת צוות בביתם של עידית מן וחגי רבי בתל אביב.
בין הנושאים שעלו לדיון: דיווח על ההתקדמות מול משרד הכלכלה, הכנות לשלב הבא במאבק, התאגדות הפורום כעמותה עצמאית, הגנה על זכויות עובדים במשרדי אדריכלים וקידום תכנון פרמטרי.
 
השתתפו בישיבה: ויקטור אבקסיס, דינאי אורנשטיין, רונה אורובנו, ערן אברמוביץ', תומר לסלו, גיא ניר, דנה עשור, עידית מן וחגי רבי.
התארחו בישיבה: יונתן לזובסקי ויובל כחלון שמעוניינים לקדם תכנון פרמטרי בישראל ויחד איתם קיימנו דיון לגבי כיצד ניתן לקדם את הנושא במשותף.
 
פורום אדריכלים צעירים ממשיך לעבוד ולקדם את המאבק בתנאי ההתמחות בהידברות רצופה מול משרד הכלכלה והגורמים הפוליטיים ובמקביל במאמץ תקשורתי והסברתי (כל הכתבות - כאן).
עדכון על התקדמות המגעים מול משרד הכלכלה ועל הצעדים להמשך יופץ בהמשך לחברי הפורום.

המשיכו לתמוך ולשתף, המעורבות שלכם משמעותית ומשפיעה!
 
צוות הפורום
 
ינו26

אז מה באמת עובר על האדריכלים הצעירים בדרך לרישיון?

Categories // בלוג פורום אדריכלים

רק בישראל: לא תאמינו מה נדרש מאדריכלים צעירים בתהליך ההתמחות וכמה זמן לוקח להפוך לאדריכל בעל רישיון. והכל בחסות משרד הכלכלה.
אנחנו קוראים לשר הכלכלה נפתלי בנט לקחת אחריות ולשנות באופן מיידי את הליך ההתמחות לאדריכלים ולהביא להפסקת הפגיעה ביכולת שלנו להתמחות באופן מקצועי והוגן.
 
 
 
כמו כל יתר פעילויות הפורום גם הסרטון הוכן בהתנדבות מלאה של כל המעורבים.
 
קרדיט ענק מגיע ל: תומר לסלו (העורך), אוהד סולומון (הצייר) וגיא דר (הקריין).
תודה לכל מי שכתב וסייע: טל דילר, דינאי אורנשטיין, גיא ניר, טל נידם, ויקטור אבקסיס, שרוליק ביטון ורננה אלדור.
תודה מיוחדת: 'בצלאל - האקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים' על התמיכה הלוגיסטית.
ינו15

נפתחה קבוצת למידה משותפת לבחינת הרישוי באדריכלות

Categories // בלוג פורום אדריכלים

נפתחה קבוצת למידה משותפת לבחינת הרישוי באדריכלות
בואו ללמוד יחד לבחינת הרישוי לאדריכלות.
 
לקראת הבחינה הקרובה שתתקיים ב- 5/3/2014 פתחנו קבוצת למידה בה תוכלו לשאול שאלות, לשתף ולקבל חומרים וסיכומים. 
 
 
במקביל, מבצע האוגדנים של 'מחשבות' ופורום אדריכלים צעירים נמשך - לפרטים נוספים: לחצו כאן.
 
במידה ואתם זכאים להיבחן אך לא מצליחים לקבל אישור מהרשם אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לסייע (עד כה הצלחנו לסייע לכל מי שפנה אלינו).
 
בהצלחה בבחינה!
 
צוות הפורום
 
 
ינו02

בעקבות פניה דחופה של צוות פורום אדריכלים צעירים לח"כ שולי מועלם-רפאלי פורסם היום החומר לבחינת הרישוי באדריכלות

Categories // בלוג פורום אדריכלים

בעקבות פניה דחופה של צוות פורום אדריכלים צעירים לח
בשיחה שערכנו הבוקר עם אנשי משרדו של רשם המהנדסים והאדריכלים נאמר לנו שהחומר לבחינה יפורסם עד לתאריך ה-20/1/2014. 
חודש וחצי בלבד לפני הבחינה! 
שאלנו איך הנבחנים אמורים להתכונן אם מפרסמים את הגדרת החומר זמן מועט כל כך לפני הבחינה אך לא זכינו לתשובה. האטימות נמשכת.

פנינו לח"כ שולי מועלם-רפאלי והודות לפנייתה ללשכת שר הכלכלה נפתלי בנט החומר פורסם תוך שעה באתר היחידה לרישום ורישוי מהנדסים ואדריכלים.
מדהים שצריך להלחם גם על המובן מאליו.
 
לפרסום החומר לבחינה באתר הרשם: לחצו כאן

אנחנו ממשיכים לנהל הדברות עם משרד הכלכלה בנוגע לשינוי כולל בכל תנאי ההתמחות והבחינה.
בהתאם לתוצאות ההדברות יתקבלו החלטות בנוגע להמשך המאבק.
 
עדכונים בהמשך.
צוות הפורום
<<  1 [23  >>