Facebook Image

בלוג פורום אדריכלים

יונ19

קורס תכנון לאדריכלים - בנייה ירוקה

Categories // בלוג פורום אדריכלים

 

 100שח הנחה נוספת לחברי הפורום

 

ינו15

פורום על הבר #2 - תחבורה במרחב העירוני - הרצוי, המצוי ולמה זה (לא) קורה.

Categories // בלוג פורום אדריכלים

פורום על הבר #2  - תחבורה במרחב העירוני - הרצוי, המצוי ולמה זה (לא) קורה.

פורום אדריכלים צעירים מזמין אתכם למפגש השני בסדרת 'פורום על הבר' שיעסוק בתחבורה במרחב העירוני - אידיאל מול מעשה. הכניסה חופשית :)

רשף אייזנברג מ'תחבורה היום ומחר' ידבר על הקשר בין תחבורה עירונית ויוקר המחיה, האדריכלית מיכל טאוסיג מהיחידה לתכנון אסטרטגי של עיריית תל אביב תדבר על מה שקורה בשטח, והאדריכלית אורנה אנג'ל תדבר על הפער בין הרצוי למצוי.  
 
יום רביעי 28/1 בשעה 19:30 - בבר דיזי-פרישדון, דיזינגוף 121 תל אביב.
 

אתם מוזמנים להצטרף לפורום ולעזור לנו לקדם את מעמד האדריכלים הצעירים ואת השיח המקצועי בישראל:  

למעבר לדף ההרשמה - לחצו כאן

נוב26

פורום על הבר 1# - תחרויות אדריכלים: ככה תעשו את זה נכון

Categories // בלוג פורום אדריכלים

פורום על הבר 1# - תחרויות אדריכלים: ככה תעשו את זה נכון

פורום אדריכלים צעירים מביא לכם את 'פורום על הבר' - סדרת מפגשים שיכללו הרצאות ושיח פתוח בנושאים המעניינים אדריכלים צעירים. סדרת הארועים תתקיים בפאבים ברחבי הארץ.

הארוע הראשון יהיה בנושא תחרויות אדריכלים ויכלול שתי הרצאות ושיחה פתוחה. האדריכל דוד קנפו, מקנפו כלימור אדריכלים, יספר על תהליך הזכיה והתכנון של תחרות אקספו 2015 במילאנו, והאדריכלים איתן קימל ומיכל קימל, מקימל אשכולות אדריכלים, יספרו על התהליך שעברו בתכנון בית הספר למדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב.

המפגש יתקיים ביום רביעי 3/12/2014 בשעה 19:30 בבר דיזי-פרישדון, ברחוב דיזינגוף 121 בתל אביב.

הכניסה חופשית.

אתם מוזמנים להצטרף לפורום ולעזור לנו לקדם את מעמד האדריכלים הצעירים ואת השיח המקצועי בישראל:  

למעבר לדף ההרשמה - לחצו כאן

נוב24

לאור הביקוש מתארגן קורס ויריי נוסף בהנחה לחברי פורום אדריכלים צעירים

Categories // בלוג פורום אדריכלים

לאור הביקוש מתארגן קורס ויריי נוסף בהנחה לחברי פורום אדריכלים צעירים

לאור הביקוש וההצלחה בשני הקורסים הקודמים אנחנו ממשיכים עם קורס ויריי נוסף בהנחה משמעותית של 600 ש"ח לחברי וחברות פורום אדריכלים צעירים (להרשמה לפורום לחצו כאן:  )

הקורס כולל 24 שעות אקדמאיות (6 מפגשים בני 3 שעות מלאות). בכיתת הלימוד מחשב אישי נייח לכל תלמיד/ה ועליו כל התוכנות הדרושות. כל משתתף/ת מקבל/ת ספר ויריי 2.0 המלווה את הקורס. מרצה הקורס: אדריכל עמרי רון ממשרד קימל אשכולות אדריכלים.
מפגש ראשון יתקיים ביום ג' 16.12.2014 בין השעות 18:00-21:00.

מספר המקומות מוגבל.

להרשמה לקורס לחצו כאן: 

 
נוב19

לתכנן שכונה בחמש שעות - שוב כשלים בבחינת הרישוי לאדריכלים

Categories // בלוג פורום אדריכלים

לתכנן שכונה בחמש שעות - שוב כשלים בבחינת הרישוי לאדריכלים

בעקבות הדרישה של פורום אדריכלים צעירים התקיימה אמש בחינת רישוי נוספת לשנת 2014. קיום בחינות רישוי אחת לשמונה חודשים במקום אחת לשנה כפי שהיה מקובל עד כה יביא להפחתה בפגיעה באדריכלים הצעירים שנאלצו להמתין שנה נוספת בתום ההתמחות בכדי להיבחן.

על אף המחאה החריפה בעקבות הכשלים בבחינה הקודמת שהתקיימה במרץ השנה גם בבחינה שהתקיימה אמש התגלו כשלים הנובעים מתכנון לקוי של משרד הכלכלה. בין היתר הנבחנים נדרשו לתכנן שכונה בשטח של 52 דונם עבור 900 יחידות דיור ועם דוגמה של דירה טיפוסית ותכנית בינוי במהלך חמש וחצי שעות בלבד. בנוסף התקבלו תלונות של נבחנים בנוגע לטעויות מביכות בשאלות הבחינה ובנספחים שגרמו לבזבוז זמן משמעותי, ותלונות על רעש בלתי פוסק באולמות הבחינה. האופן הרשלני שבו הוכנה והתקיימה הבחינה מוכיח שוב שבמשרד הכלכלה לא מבינים שיש לבצע שינויים מיידיים בהליך הבחינה, בגופים המנהלים אותה כמו גם בהליך ההתמחות כולו.

בבוקר הבחינה הגיעו פעילי הפורום לאולמות הבחינה וחילקו לנבחנים חומרי עזר לבחינה ושוקולדים. תודה לגיא, עידו ועמית על ההשקעה והיוזמה.

צוות פורום אדריכלים צעירים מטפל בתלונות מול משרד הכלכלה. עדכונים יעלו לבלוג.

אתם מוזמנים להצטרף לפורום ולעזור לנו במאבק. להרשמה ולתשלום דמי חבר: 

למעבר לדף ההרשמה - לחצו כאן

 

 
נוב13

הגיע הזמן להצטרף ולשנות את עתיד האדריכלות בישראל

Categories // בלוג פורום אדריכלים

פורום אדריכלים צעירים נאבק בשלוש השנים האחרונות במטרה לקדם את מעמד האדריכלות בישראל ואת מעמד האדריכלים הצעירים בפרט מתוך הבנה שעתיד המקצוע הוא העתיד שלנו. מצב האדריכלות בישראל נמצא בהתדרדרות מתמדת ומעמד האדריכלים הולך ונשחק. את ההשלכות של ההתדרדרות הזאת רואים בכל מקום. הפורום פועל במטרה להתחיל ולטפל בבעיות מלמטה, בעיות שהן חלק מהמציאות היומיומית של כולנו.

לאורך הזמן פעילות הפורום הלכה והתגברה והתחלנו לטפל בעוד ועוד נושאים שהוזנחו ע"י כל הגורמים ואשר פוגעים ביכולת של כל אחת ואחד מאיתנו להתפתח ולקחת חלק במקצוע. בין היתר אנחנו מטפלים בהסדרה ושינוי של הליך ההתמחות לאדריכלים צעירים, במאבק מול המתחזים, בקידום חוק תחרויות למבני ציבור, במאבק על הסדרת תכניות הלימודים וביצירת סביבה מקצועית. בחלק מהנושאים אפשר לראות כבר הישגים ראשונים ובחלקם הדרך עוד ארוכה, אבל ההישג הגדול ביותר שאיתו נוכל להמשיך ולפעול הוא היכולת לאגד את האדריכלים הצעירים לארגון פעיל ויעיל שנלחם על עתיד המקצוע.

בימים אלו אנחנו נמצאים בעיצומו של מאבק על מנת להביא לשינוי משמעותי בהליך הרישוי לאדריכלים, להפסקת הפגיעה המתמשכת ביכולתנו להתפרנס באופן הוגן ולמען התמחות מקצועית ולא נצלנית. הפעילות הרבה שריכזנו בנושא בחודשים האחרונים, הן במחאה ציבורית, הן בתקשורת, הן בוועדת הכנסת והן בהדברות מול משרד הכלכלה הביאה אותנו למסקנה כי בתקופה הנוכחית נפתח בפנינו חלון הזדמנויות יחודי להשפיע באופן מהותי על תהליך רישוי האדריכלים, על עתידנו האישי ועל עתיד מקצוע האדריכלות בארץ בכלל.

לאור זאת החלטנו להפוך לעמותה רשומה השמה לה למטרה להיות הגוף המייצג את האדריכלים הצעירים בישראל. על ידי כך נוכל להמשיך ביתר שאת בפעילות מול משרד הכלכלה, מול הכנסת וכן בהכנות לקראת עתירה לבג"צ כנגד תקנות ההתמחות. ההצטרפות של כל אחת ואחד מכם כחבר בעמותה, והסיוע בגיוס חברים נוספים, יוכלו להבטיח כי כלל הגורמים הרלוונטיים יכירו בחשיבות מאבקינו ולא יוכלו להמשיך ולהתעלם מהמצב הנוכחי.

החברות בעמותה מעניקה לכם, כמובן, את כל הזכויות החוקיות המפורטות בתקנון, אך יותר מכך מעניקה לכם את האפשרות להשפיע על פעילותנו ועל עתידנו. אם יש לכם רצון ויכולת להרתם לפעילות בנושא או רעיונות לאפיקי פעולה נוספים צרו איתנו קשר, אנו זקוקים לכם.

אנו מצידנו מתחייבים להמשיך לפעול בנחישות ובשקיפות מלאה למען המטרה, להיות זמינים לכל שאלה ולנסות לסייע בכל בעיה. באופן טבעי חלק מפעילות הפורום, כמו הכנת התביעה על תנאי ההתמחות, דורשת מימון ולכן הוחלט לגבות דמי חבר מינימליים. דמי החבר עומדים על 50 ש"ח לסטודנטים ו-150 ש"ח לאדריכלים וכל הכספים ישמשו להכנת התביעה ולקידום יעדי הפורום בלבד. הפורום מלווה בעו"ד, קיימת וועדת ביקורת בה חברים האדריכלים גיא ניר ועידית מן, ופירוט ההוצאות יפורסם לחברים באופן שוטף.

ההרשמה הרשמית לפורום נפתחה. אתם מוזמנים להצטרף ולקחת חלק בעיצוב עתיד המקצוע שבחרתם. זה תלוי בכל אחת ואחד מאיתנו ורק יחד נוכל לקחת אחריות על עתיד המקצוע, שהוא העתיד של כולנו.

למעבר לדף ההרשמה - לחצו כאן

 
נוב04

בעקבות הדיון בכנסת: משרד הכלכלה יקיים וועדה משותפת לבחינה מחדש של תנאי ההתמחות לרישוי באדריכלות יחד עם נציגי פורום אדריכלים צעירים.

Categories // בלוג פורום אדריכלים

בנוסף נציגי פורום אדריכלים צעירים ישתתפו בוועדה נוספת להסדרת ייחוד הפעולות בכל ענף הבניה. 

היום התקיים בוועדה לפניות הציבור בכנסת ברשות חה"כ עדי קול, דיון על הכשלים בהליך ההתמחות לאדריכלים. הדיון התקיים ביוזמת צעירי יש עתיד, 

התאחדות הסטודנטים ופורום אדריכלים צעירים. בדיון השתתפו חה"כ עדיקול, חה"כ שולי מועלם, חה"כ תמר זנדברג, חה"כ אורי מקלב, פורום אדריכלים צעירים, 

צעירי יש עתיד, התאחדות הסטודנטים, פורום קהלת למדיניות, נציגי משרד הכלכלה, נציגי עמותת האדריכלים ומוזמנים נוספים. הדיון עברבשידור חי באתר הכנסת

(לצפייה בדיון לחצו כאן: http://goo.gl/rS6Rrw).

 
 
 
אוק26

דיון בועדה לפניות הציבור של הכנסת על הכשלים המתמשכים בהליך ההתמחות לאדריכלים צעירים

Categories // בלוג פורום אדריכלים

דיון בועדה לפניות הציבור של הכנסת על הכשלים המתמשכים בהליך ההתמחות לאדריכלים צעירים

בתאריך 4/11 יתקיים בועדה לפניות הציבור של הכנסת דיון על תנאי ההתמחות לאדריכלים ועל הכשלים המתמשכים הפוגעים במאות אדריכליות ואדריכלים צעירים.

אם אנחנו לא מצליחים לקבל תשובות ופתרונות ממשרד הכלכלה לכשלים המתמשכים בהליך ההתמחות לאדריכלים אז הגיע הזמן להביא את כל הגורמים הרלוונטים לדיון פתוח בכנסת. אחרי שש שנות כשל מתמשך אנחנו דורשים פתרונות מיידיים!

מוזמנים לדיון: משרד הכלכלה, התאחדות הסטודנטים בישראל, מכון המחקר קהלת וכמובן פורום אדריכלים צעירים.

עדכונים שוטפים מהדיון יעלו לעמוד הפייסבוק של הפורום.

אוק23

ערב למידה והכנה לבחינת הרישוי באדריכלות התקיים הערב בתל אביב.

Categories // בלוג פורום אדריכלים

68 אדריכלות ואדריכלים הגיעו לערב ההכנה לבחינת הרישוי של פורום אדריכלים צעירים.

אנחנו מודים לבית הצעירים מזא"ה 9 על האירוח. לאדריכלים מוטי בודק, רפי רייש וויקטור אבקסיס על ההרצאות וההשקעה. לערן אברמוביץ' וגיא ניר על העזרה והסבלנות בתפעול הערב. ותודה ענקית ומיוחדת לעידית מן על הארגון והיוזמה.
את המצגות מהערב וחומרים נוספים ניתן למצוא בקבוצת הלמידה לבחינה של הפורום: http://goo.gl/6xofDd


בהצלחה לכולם!

אוק20

תוצאות סקר תנאי בחינת הרישוי לאדריכלים

Categories // בלוג פורום אדריכלים

לאחר בחינת הרישוי האחרונה ערכנו סקר קצר על תנאי הבחינה וההכנות לקראתה. מהסקר עולה כי הגיל הממוצע של הנבחנים בבחינת הרישוי האחרונה באדריכלות הוא 34 וזאת לאחר שעברו הליך התמחות שאורך בממוצע 6 שנים.

אנחנו מקווים שהתוצאות ישמשו את הניגשים לבחינות הבאות.

עוד נתון מעניין הוא כי 74% מהנבחנים נעזרו בקבוצת הלמידה שלנו לבחינה (אתם מוזמנים להצטרף כאן:  http://goo.gl/WTRqzH

ואם היה לכם ספק, הרוב המוחלט של הנבחנים סבור ששני חלקי הבחינה היו לא הוגנים ושהליך הערעור פגע בזכותם לערעור סביר.

 
ספט23

אז מה עשינו השנה ומה התכניות של פורום אדריכלים צעירים לשנה החדשה?

Categories // בלוג פורום אדריכלים

אז מה עשינו השנה ומה התכניות של פורום אדריכלים צעירים לשנה החדשה?

בשנה האחרונה, ובזכות ההתגייסות העצומה של כל מי שהצטרף לפורום, הפך פורום אדריכלים צעירים מארגון צעירים קטן לארגון האדריכלים הגדול והפעיל ביותר בתחום. החלטנו שהמטרה המרכזית שלנו היא לעצור את ההתדרדרות במעמד האדריכלות והאדריכלים בישראל. הבנו שהמפתח לשינוי נמצא בידיים של הדור הצעיר ושאם נפעל יחד נוכל לשנות ולהשפיע.
--
בשנה האחרונה השגנו השגים לא מבוטלים לטובת האדריכלים הצעירים: הבאנו להכרה בחופשת לידה ומילואים כחלק מתקופת ההתמחות, הבאנו להורדת וותק המאמנים מעשר לשמונה שנים, הבאנו לקיום בחינת רישוי נוספת, הבאנו לכך שהחומר לבחינת הרישוי מפורסם וממוקד, הצלחנו לגרום למשרד הכלכלה להכיר בשירות מילואים חריג כמו צוק איתן כחלק מתקופת ההתמחות, ארגנו קורסים מקצועיים שונים במחירים מוזלים, הבאנו להוזלה של ספרות מקצועית לאדריכלים צעירים וכמובן טיפלנו ועזרנו לעשרות פניות אישיות של אדריכליות ואדריכלים צעירים שנתקלו בקשיים מול רשם המהנדסים והאדריכלים. מדובר במאמץ קשה ומתמשך שמתאפשר הודות לתמיכה הרחבה שאנחנו מקבלים מכם והודות לפעילות האינטנסיבית של צוות הפורום. עדיין לא השגנו את כל היעדים, אבל אנחנו בדרך הנכונה.
--
בשנה הקרובה אנחנו מתכוונים להרחיב את הפעילות לתחומים נוספים ולפתוח את שורות צוותי העבודה של הפורום לפעילים נוספים. היעדים לשנה הקרובה הם הגדרה מחודשת ומקצועית של תנאי הרישוי וההתמחות, טיפול בכל נושא המתחזים, קידום חוק תחרויות חובה למבני ציבור, קידום פעילות מקצועית, פתיחת הליך ההתמחות לסטודנטים וחיזוק הייצוג של האדריכלים בכלל והצעירים בפרט מול משרדי הממשלה השונים. היעדים האלה שאפתניים ולא קלים להשגה אבל אנחנו מבינים שאין ברירה, אין מישהו אחר שיעשה את העבודה.
--
אנחנו מאחלים לכל חברי ותומכי הפורום שנה טובה ומוצלחת ומקווים שגם השנה תמשיכו לתמוך ולדחוף את הפורום קדימה
יחד נצליח לשנות. שנה טובה :)

אוג26

מאבק האדריכלים הצעירים נמשך - ישיבת היגוי של צוות הפורום

Categories // בלוג פורום אדריכלים

מאבק האדריכלים הצעירים נמשך - ישיבת היגוי של צוות הפורום

אמש התקיימה ישיבת עבודה נוספת של פורום אדריכלים צעירים. צוותי העבודה של הפורום ממשיכים לעבוד מול כל הגורמים על מנת להביא לשינויים בתנאי ההתמחות ובתנאי העבודה והשכר של האדריכלים הצעירים. במקביל ממשיכים במאמץ להביא לאכיפה בתחום ההתחזות לאדריכלים ובמאמץ לחקיקת חוק תחרויות חובה למבני ציבור. מדובר בעבודה אפורה וקשה (ולעיתים מתסכלת) מול גורמים רבים שלא ממהרים לשתף פעולה אך אנו מאמינים שבהתמדה נצליח להביא שינויים נוספים לטובת האדריכלים הצעירים. 
--
בימים אלו מתכנסות במשרד הכלכלה שתי ועדות מאוד משמעותיות: הראשונה בנושא הליך ההתמחות לאדריכלים והשניה בנושא הסדרת ייחוד הפעולות בענף הבניה. בשתי הועדות אין ייצוג לקולם של האדריכלים הצעירים למרות שהמסקנות של אותן ועדות עשויות להשפיע באופן מהותי על עתידם המקצועי. אנחנו פועלים מול כל הגורמים על מנת לקחת חלק בשתי הועדות ולשם כך מסדירים בימים אלו את מעמדו המשפטי של הפורום מול רשם העמותות.
--
עדכונים על התקדמות המאבק ועל המהלכים הבאים יופצו בקרוב לחברי הפורום. צוותי העבודה של הפורום יפתחו בקרוב לקליטת חברים נוספים שירצו לקחת חלק פעיל במאבק.

יול02

תגובת משרד הכלכלה לערעור המשותף על תוצאות בחינת הרישוי

Categories // בלוג פורום אדריכלים

זה מה שהיה לרשם המהנדסים והאדריכלים להגיד ל-70 אדריכליות ואדריכלים שהגישו ערעור משותף על בחינת הרישוי והתנאים בהם היא התקיימה.
--
אחרי הבעיות האין סופיות ברישום לבחינה, אחרי תנאי הבחינה הבלתי הולמים, אחרי השאלות מחוץ לחומר המוגדר, אחרי שהתברר שעל פתרונות הבחינה המעשית אין בכלל הערות בוחנים ולכן אין על מה לערער, אחרי שהתברר שבניגוד לתקנות אי אפשר לערער על החלק העיוני ואחרי שהבנו שהבחינה היא בכלל על ייעוץ ליזמים להשיג הקלות ולא על איכות אדריכלית, אחרי כל זה מתברר שהכל בסדר. בסדר גמור אפילו. הרשם אמר.
--
להתלונן? זאת בכלל 'חוצפה'.

ספט21

ישיבת עבודה בכנסת של צוות ההתמחות של הפורום יחד עם נציגי משרד הכלכלה

Categories // בלוג פורום אדריכלים

ישיבת עבודה בכנסת של צוות ההתמחות של הפורום יחד עם נציגי משרד הכלכלה

הבוקר התקיימה בכנסת ישיבת עבודה של חברי צוות ההתמחות של פורום אדריכלים צעירים ביוזמת חברת הכנסת שולי מועלם יחד עם נציגי משרד הכלכלה.
--
הדיון עסק בדרכים למציאת פתרונות כוללים לכשלים הקיימים בהליך ההתמחות ובמתן מענה מיידי לכשלים שעלו מהשטח בחודשים האחרונים סביב בחינת הרישוי וסביב הכרה בשירות המילואים בעקבות מבצע צוק איתן.
--
במשרד הכלכלה מתקיימות בימים אלו שתי ועדות משמעותיות העשויות לשנות לחלוטין את הליך ההתמחות: ועדה לקביעת ייחוד פעולות וועדה לבחינה מחודשת של תנאי ההתמחות לאדריכלים. נציגי הפורום דרשו לקחת חלק בתהליכים המתקיימים במשרד הכלכלה הקשורים באופן ישיר להליך ההתמחות וזאת מתוך מטרה לייצג את האינטרס של האדריכלים הצעירים שאינו מיוצג נכון להיום ע"י אף גורם. 
--
אנחנו רואים בקיום ועדה לבחינה מחדש של הליך ההתמחות תוצאה רצויה וחיובית של מחאת פורום אדריכלים צעירים בשנתיים האחרונות והמשך לשינויים בהליך שכבר הושגו (הכרה במילואים וחופשת לידה, בחינה נוספת, הורדת וותק המאמנים, פרסום מיקוד לבחינה), אך במידה ועמדת האדריכלים הצעירים לא תשמע ונציגי הפורום לא ייקחו חלק בהליך הבחינה מחדש, הועדה ומסקנותיה לא יהיו רלוונטיות וייצגו שוב את אותם אינטרסים שהכתיבו את ההליך הקיים היום.
--
סיכומי הדיון:
1. סוכם לקיים פגישה עם יו"ר מועצת ההנדסה והאדריכלות במטרה למצוא דרך לשתף את חברי הפורום בועדה לבחינה מחדש של הליך ההתמחות כגוף עצמאי ובלתי תלוי.
2. מתמחים ששרתו במילואים במבצע צוק איתן מתבקשים להגיש בקשה להכרה בתקופה כחלק מהליך ההתמחות והובטח לנו שהשירות בתקופה זו יוכר באופן חריג מעבר לשלושת החודשים המוכרים.
3. ערעור על בחינת הרישוי: הטענות הכלליות יבדקו מחדש עם דגש בנושא השאלה על תמ"א 38 ובנושא הערעור על החלק המעשי שהתקיים ללא פרסום הערות הבוחנים (למעשה לא היה הליך ערעור תקין).
4. בחינת הרישוי הקרובה תערך באחריות ועדה מייעצת חיצונית ולא באחריות רשם המהנדסים והאדריכלים. תקבע פגישה בין חברי הפורום לבין חברי הועדה בכדי לוודא שהכשלים מהבחינה הקודמת לא יחזרו על עצמם.
--
הדרך לפתרון כולל לבעיית ההתמחות עוד ארוכה וההדברות הפתוחה עם משרד הכלכלה היא חיובית ומהווה צעד נוסף לכיוון של שינוי ופתרון. בהקשר הזה השתתפות הפורום בוועדות השונות יכולה להביא לשינוי משמעותי ולכן אנחנו מתעקשים לקחת בהן חלק. יחד עם זאת אנחנו ממשיכים לפעול במישורים נוספים, כולל התאגדות מקצועית רחבה והכנת הליך משפטי, על מנת להביא לשינוי כולל בהליך ההתמחות וביתר הכשלים בקיימים במקצוע. 
--
הכח העיקרי שלנו הוא התמיכה הציבורית הרחבה ואנחנו מבקשים שתמשיכו לתמוך, לעקוב ולתת לנו גיבוי בפעילות. יחד נוכל להביא שינוי. עדכונים נוספים ומעקב אחר ההתקדמות יפורסמו פה בבלוג ובעמוד הפייסבוק של הפורום.

[12 3  >>